Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba1
Banyolar hem sahiplerinin hem misafirlerin evde mutlaka ziyaret ettiği bölüm değil mi? Bu yüzden her zaman en temiz ve en düzenli  tutmaya çalıştığımız mekan oluyor. Ancak arada dekorasyonunda küçük değişiklikler yapmak istiyoruz. Komple tadilat zor olabiliyor ancak tek bir parçanın değişimi ile çok farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte bu yazımızda da banyo yenilemenin 6 ekonomik yolunu inceleyeceğiz.

Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba2

1. Duşakabin’i Elden Geçirin!

Banyolardaki en görsellik arz eden kısım. Fayanslarınızın güzelliğine güveniyorsunuz, cam veya kafesli modeller hem Banyonuzu daha ferah gösterecek hemde havanızı değiştirecektir. Ancak itiraf edelim temizliği zor!:)

Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba3

2. Duvarlara Poster Asın!

Evet tablolar sadece antrede, salonda değil banyoda da kullanılabilir. Konu ile ilgili olsun olmasın, dekorasyonunuza uyduğu sürece kullanmaktan çekinmeyin.

Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba4

3.Fayanslarınıza El Atın!

Boydan boya aynı fayansları kullanmak çoğu zaman banyoyu sıkıcı ve yorucu hale getirebiliyor. Bu yüzden el yapımı karolar, modern fayanslar işinizi çözecektir. Yarıya kadar indirdiğiniz duvarların kalan kısımlarını fayans döşeyerek banyonuzu sadece banyo olmaktan çıkarabilir şık bir hale getirebilirsiniz.

Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba5

4.Banyoda Doğal Ahşap Masif Kullanın!

Evet doğallık her yerde olmalı. Banyo dolapları da buna dahil! Üstelik sadece dolap kapaklarını değiştirebilir hatta kendiniz bile monte edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ölçülerini alıp bir marangoz’a kapaklarınızı kestirmek! Bu sayede pratik bir şekilde banyonuzu yenilemiş olursunuz.

Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba6

5. Açık Raflar Kullanın!

Evet her şeyi dolap içeriside muhafaza etmek daha toplu gösteriyor ancak açık raflar misafir havlularınızı hatta sürekli kullandığınız kişisel bakım ürünleriniz bile şık bir dekor objesi haline dönüşebilir.

Banyo Yenilemenin 6 Ekonomik Yolu ba7

6. Lavabonuzu Güncelleyin!

Son olarak lavabolarınıza el atıyoruz. Beton, seramik veya ahşap meteryallerden üretilen lavabolarda banyonuzu başlı başına farklı gösterecektir!