Müşteri Hizmetleri

Değişim ve İade

 

Ürünü kaç gün içinde değiştirebilir ya da iade edebilirim?


Mobilyalarda değişim ve iade için 30 gününüz var. Tüm ürünleri bu süre içinde iade alıyoruz, yalnız üç konuya dikkat etmelisiniz:

-Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldığında değişim ve iade kapsamına girmez.
-Farklı kumaş kaplaması, ayak rengi, ölçü, köşe yönü değişikliği gibi istekleriniz doğrultusunda size özel olarak üretilen modellerde değişim ve iade yapılmaz.
-Evinizin ölçülerine uymayan ürünlerin iadesi gerçekleştirilmez. Bu yüzden ürünü satın almadan önce ürün apartmanda taşınabilir mi, odanıza sığar mı, kapıdan geçer mi gibi bilgileri göz önünde bulundurmalısınız.
Mutfak, ev dekorasyonu, ev tekstili ürünleri, banyo aksesuarları, halı ve aydınlatmaların değişim ve iadesi için 15 gününüz var. Ürünü bu süre içinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz.
Fakat bazı şartlarımız var: Öncelikle ürünün kesinlikle kullanılmaması ve yıpranmaması, eğer küçük ev aletleri gibi elektrikli ürün grubundaysa koruma bandının açılmaması ve yatak, yastık gibi yapısı gereği kişiye özel ürünler olmaması gerekli, çünkü hijyenik sebeplerden dolayı bu ürünlerin iadesini sağlayamıyoruz.
Belirttiğimiz şartlara uygun olan ürünü iade etmek için müşteri hizmetlerimizi aramanız yeterli.
 

Özelleştirme ya da kurulum yapılan hatalı ürünü değiştirebilir ya da iade edebilir miyim?


Evet, 14 gün içinde sorun giderilmezse kesinti olmadan ürünü değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.
 

Kargo ile aldığım ürünüm hasarlı geldi nasıl değiştirebilir ya da iade edebilirim?


Ürünle ilgili yaşadığınız problemin fotoğrafını çekerek sipariş numaranızla birlikte info@hamdeko.com adresine e-posta olarak göndermeniz yeterli. Müşteri hizmetlerimiz en geç 24 saat içinde size dönüş yapar, parça tedariğiyle çözümü sağlanamayan durumlarda ürünü yenisiyle ya da eşdeğeriyle değiştirme sürecini başlatır.
 

Nakliye ile aldığım ürünü, değişim ve iade için nasıl gönderebilirim?


Müşteri Hizmetlerimiz ile görüşüp Cumartesi – Pazar günleri hariç, saat 18.00’e kadar sizin için de uygun olan zamanda alım için evinize nakliye yönlendiriyoruz.
Eğer nakliye ile teslim edilen ürünlerin arasında zigon sehpa, halı, aydınlatma gibi teslimat türü ‘Kargoyla Teslimat’ olan herhangi bir ürün varsa, iade veya değişim sürecinde ürün kargoyla gönderilmelidir.
 

İade ettiğim ürünün ücretini ne zaman ve nasıl alabilirim?


İade ettiğiniz ürün bize ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve 3 iş günü içinde ücret iade işlemleri başlatılır. Siparişini oluştururken ödemenizi hangi ödeme tipi ile gerçekleştirdiyseniz, ücret iadesi o şekilde yapılır. İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi 3-7 iş günü olabilir fakat bankalara bağlı olarak bu süre para kartlarda 25 günü de bulabilir.
 

Ürün iadesinde kesinti var mı?


Eğer üründe bir hata yoksa, kargo bedeli alınmış olan ürünlerin iadesinde kargo bedeli geri ödenmez. Kargo bedeli alınmayan ürünlerdeyse, kalan sepet tutarı 150 TL’nin altına düşerse 9 TL kargo bedeli alınır. Nakliye ile gönderilen ürünler için teslimat bedeli ve hizmet bedelinin kesintisi yapılır. Teslimat ve hizmet bedeli yaşadığınız bölgeye göre değişiklik gösterir.
 

Outlet ürünleri iade edebilir miyim?


Outlet ürünler, sezonu biten ve kurulumu yapılan ekstra indirimli ürünler olduğu için iade ve değişim yapamıyoruz.
 

Hediye Çeki ile aldığım ürünü iade edebilir miyim?


Evet, hediye çeki ile alınan ürünü de iade edebilirsiniz. İade şartlarına uygun olarak geri gönderdiğinde aynı limitte hediye çekiniz yeniden oluşturulur.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.